Źr. Screen kanał Yt Juventus

Uznany włoski klub Juventus Turyn oficjalnie poinformował o wykupieniu polskiego napastnika Arkadiusza Milika z Olympique’u Marsylia. Przed rokiem sprowadził go w ramach wypożyczenia za 750 tysięcy euro z możliwością transferu definitywnego za siedem milionów euro plus dwa miliony euro w formie bonusów.

Chociaż działacze „Juve” nie skorzystali z opcji aktywowania klauzuli w odpowiednim terminie, to prowadzili negocjacje z poprzednim klubem Milika. Dziś włodarze drużyny ogłosili wiadomość o transferze 29-letniego Polaka za kwotę 6,3 miliona euro. Płatność rozłożono na trzy lata, a wysokość bonusów wynosi 1,1 miliona euro.

Nowa umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku. W poprzednim sezonie, pomimo kontuzji Milik był jasnym punktem zespołu. W 39 spotkaniach zdobył 9 goli i jedną asystę.

Oryginalnie temat swojego transferu skomentował na twitterze sam piłkarz. Zamieścił dwa serca w barwach „Starej Damy”, a pod spodem swoje zdjęcie…sprzed wielu lat. Jako dziecko zapozował do fotografii w koszulce swej obecnej drużyny.

Milik mógł taki obrazek zamieścić przed rokiem, kiedy na zasadzie wypożyczenia trafiał do Turyny, ale prawdopodobnie poczekał na moment definitywnego transferu.