fot. Werder

Dawid Kownacki od nowego sezonu będzie grał w pierwszej Bundeslidze. Choć nie udał mu się awans z zespołem Fortuny Dusseldorf, to znów zagra w niemieckiej elicie, tym razem w barwach Werderu Brema. Napastnik trafia do Zielono-Białych na zasadzie wolnego transferu.

26-letni napastnik w obecnym sezonie 2. Bundesligi wystąpił w 31 spotkaniach, w których strzelił 12 bramek w barwach Fortuny Düsseldorf.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się przekonać Dawida do przejścia do Werderu, ponieważ wiedzieliśmy, że jest zainteresowanie ze strony innych klubów Bundesligi. Jesteśmy przekonani, że dzięki umiejętnościom ofensywnym poprawi nasze możliwości na szczycie boiska” – powiedział Clemens Fritz, szef skautingu i profesjonalnej piłki nożnej.

Trener Ole Werner również wyraził swoje zadowolenie z pozyskania Kownackiego z Fortuny Düsseldorf: „Dawid jest zwinnym napastnikiem, który znajduje przestrzeń i stwarza realne zagrożenie pod bramką. W tym sezonie zrobił na Fortunie ogromne wrażenie nie tylko jako strzelec, ale także jako pomocnik. Jako zawodnik, który siedmiokrotnie wystąpił w reprezentacji Polski i grał na europejskich scenach z Lechem Poznań i Sampdorią, wniesie do drużyny dużo doświadczenia.”

„Miałem kilka innych ofert z topowych klubów, ale czynnik dobrego samopoczucia odegrał decydującą rolę. W naszych rozmowach Frank Baumann, Clemens Fritz i Ole Werner dali mi jasny obraz tego, jak mnie postrzegają, czego oczekują i co sprawia, że ​​zespół i klub działają jako całość. Od razu nadawaliśmy na tych samych falach. To był naprawdę ważny czynnik przy podejmowaniu decyzji. Ponadto Werder Brema ma dobry sezon jako awansowana drużyna i można odnieść wrażenie, że wszystko po prostu pasuje, nie tylko w zespole, ale także pod względem relacji między trenerami a zarządem. Dołączenie do tego zgranego zespołu jest dla mnie prawdziwą zachętą do wykorzystania moich umiejętności, aby pomóc zespołowi w dalszym rozwoju”.

Dawid Kownacki, który do tej pory wystąpił w reprezentacji Polski siedem razy, strzelił 32 gole w 134 meczach dla Lecha Poznań. Następnie przeniósł się do Sampdorii, gdzie strzelił 10 goli w 40 występach i kontynuował sukcesy w Fortunie Düsseldorf. Strzelił 26 bramek i zanotował 17 asyst w 99 występach dla drużyny 2. Bundesligi we wszystkich rozgrywkach.

Werder jest na 12. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów po 33 kolejkach. W przeszłości w tym klubie grali m.in. Sebastian Boenisch, Jacek Chańko, Martin Kobylański, Ludovic Obraniak, Jakub Wierzchowski i Paweł Wojtala.