Dawid Kownacki został wypożyczony na pół roku z niemieckiej Fortuny Düsseldorf do Lecha Poznań. W barwach drużyny ze stolicy Wielkopolski Kownacki występował już w latach 2013-2017. Zdobył wówczas Mistrzostwo i Superpuchar Polski.

Dawid Kownacki wraca do Kolejorza po prawie pięciu latach. Latem 2017 roku wychowanek niebiesko-białych odszedł do włoskiej Sampdorii Genua, a później przeniósł się do niemieckiej Fortuny Düsseldorf i to właśnie z tego zespołu trafił obecnie do Kolejorza na zasadzie półrocznego wypożyczenia. 24-letni napastnik lub skrzydłowy ma wzmocnić rywalizację w linii ofensywnej Lecha i pomóc drużynie w walce o mistrzostwo oraz Puchar Polski.

24-letni napastnik w obecnym sezonie niemieckiej 2. Bundesligi rozegrał siedem spotkań.

Kownacki wraca do Lecha po 4,5 roku. Latem 2017 odszedł do włoskiej Sampdorii Genua, później przeniósł się do Fortuny. – Drzwi do powrotu naszych wychowanków zawsze są przy Bułgarskiej dla nich otwarte. Dbamy o nich, kiedy rozpoczynają swoją karierę i decydują się na kolejny krok, czyli wyjazd zagraniczny. Ale zawsze jesteśmy gotowi ich również przyjąć, kiedy znów chcą zagrać w niebiesko-białych barwach. Dlatego, kiedy tylko pojawiła się opcja, żeby Dawid dołączył do nas w przerwie zimowej, od razu przystąpiliśmy do rozmów i dziś możemy ogłosić półroczne wypożyczenie. W umowie nie ma opcji wykupu po tym czasie, ale liczymy na to, że przez te kilka miesięcy Dawid pomoże nam w osiągnięciu naszych celów, czyli mistrzostwa oraz Pucharu Polski – mówi dyrektor sportowy Kolejorza Tomasz Rząsa.

Piłkarz pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego trafił do Lecha już jako ośmiolatek. Mając niespełna 17 lat zadebiutował w Ekstraklasie.