Liga Europy. Finał: Sevilla FC – AS Roma. Gdzie oglądać? O której godzinie?

Już dziś, 31 maja rozegrany zostanie finał Ligi Europy: Sevilla FC – AS Roma. Pierwszy gwizdek sędziego Anthonego Taylora zabrzmi o godzinie 21.00. Niestety żadna polska telewizja nie będzie transmitować widowiska, które odbędzie się na Puskas Arenie w Budapeszcie. Mecz będzie jednak dostępny na platformie streamingowej Viaplay, gdzie komentować go będą Paweł Grabowski i Rafał Wolski. Finał będzie można oglądać wyłącznie w Internecie na Viaplay. 

Wcześniej, w półfinałach, Sevilla zremisowała na wyjeździe z Juventusem Turyn 1:1, a w rewanżu hiszpańska drużyna w dogrywce pokonała 2:1 gości, wśród których zagrali Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. Natomiast na drodze zespołu ze stolicy Włoch stanął Bayer Leverkusen, który uległ w Rzymie 0:1, a u siebie bezbramkowo zremisował.

Jeśli pod uwagę weźmiemy historię i statystki, przewagę mentalną może mieć drużyna hiszpańska. Sevilla FC zwyciężyła rozgrywki Ligi Europy i Pucharu UEFA, aż sześć razy, natomiast Roma, dotąd tylko raz, w sezonie 1990/91 zdołała awansować do finału. Rozgrywano go wówczas jako dwumecz; mimo zwycięstwa w rewanżu 1:0 z Interem Mediolan, o ostatecznej porażce rzymian zdecydowało pierwsze spotkanie, przegrane 0:2.

Prawdopodobnie wielu z nas będzie dziś trzymać kciuki za wielki polski talent, Nicolę Zalewskiego. Nasz rodak będzie miał szansę na już drugie europejskie trofeum, przed rokiem zwyciężył bowiem z rzymską drużyną w Lidze Konferencji. Jeśli mu się powiedzie, dołączy do Grzegorza Krychowiaka, który dwukrotnie (w 2015 i w 2016 r.) zdobył ten puchar, notabene właśnie w barwach Sevilli FC. Wcześniej, gdy te drugie co do ważności klubowe rozgrywki w Europie nosiły nazwę Puchar UEFA, ze zwycięstwa w finale cieszył się także Tomasz Rząsa (Feyenoord Rotterdam) w 2002 r.