Świetne występy zaliczyli młodzi polscy piłkarze występujący w środku tygodnia w meczach II rundy Pucharu Niemiec. Bramki dla swoich zespołów zdobyli: Jakub Kamiński, Dawid Kownacki i Tymoteusz Puchacz. Bardzo dobrą formę zaprezentował również Michał Karbownik, który zaliczył dwie asysty i został wybrany piłkarzem meczu.

Jakub Kamiński strzelił gola dla występującego w Bundeslidze VfL Wolfsburg, a jego drużyna wygrała 2-1 w wyjazdowym meczu II rundy Pucharu Niemiec z drugoligowym Eintrachtem Braunschweig. Dla reprezentanta Polski to pierwsza bramka w barwach niemieckiego klubu. Kamiński rozegrał całe spotkanie.

Tymoteusz Puchacz strzelił bramkę dla Unionu w wygranym 2-0 meczu II rundy Pucharu Niemiec z drugoligowym Heidenheim. To pierwsza bramka Polaka w tych rozgrywkach w bieżącym sezonie. Puchacz grał do 71. minuty.

Dawid Kownacki strzelił gola dla Fortuny Düsseldorf w wygranym 3-0 meczu II rundy Pucharu Niemiec z Jahn Regensburg, z którym klub Polaka rywalizuje w 2. Bundeslidze. To pierwsza bramka Polaka w tych rozgrywkach w bieżącym sezonie. 25-letni napastnik zaliczył także asystę przy trzeciej bramce dla swojego zespołu.

Kownacki grał do 72. minuty, gdy zmienił go Marcel Mansfeld. W zespole gości w 85. minucie Michał Karbownik, który zaliczył dwie asysty, został zmieniony przez Nicolasa Gavory’ego, a Adam Bodzek wszedł za Emmanuela Iyohę.

Losowanie 1/8 finału odbędzie się 23 października, a mecze zostaną rozegrane w dniach 31 stycznia-1 lutego lub 7-8 lutego.