Największe kluby świata od lat wykorzystują lipcowy okres przygotowań do tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie oprócz ciężkiej pracy na treningach mają okazję do promocji swych drużyn i całego futbolu. W ramach takiego wyjazdu Arsenal Londyn z Jakubem Kiwiorem w składzie wzięli udział w konkursie indywidualnych umiejętności przeciwko najlepszym graczom ligi amerykańskiej – MLS.

Piłkarze musieli wykazać się trafieniem z dystansu w poprzeczkę, strzałem z woleja, przyjęciem „wysokiej” piłki oraz dokładnym podaniem i strzałem. Do danej konkurencji trenerzy typowali najlepiej wyszkolonych technicznie zawodników.

W dwóch ostatnich zadaniach Arsenal reprezentował m.in. Jakub Kiwior. Pokonał zarówno  Luciano Acostę z FC Cincinnati w jakości podań, jak i w strzałach skrzydłowego Los Angeles FC – Denisa Bouangę. 

 

Punkty, które zdobył Polak przechyliły szalę zwycięstwa na korzyść Arsenalu, który zwyciężył w środowym All-Star Skills Challenge. Obie drużyny spotkają się jeszcze raz w nocy z czwartku na piątek w meczu sparingowym.

W sobotę 22 lipca dojdzie do meczu wicemistrzów Anglii z Manchesterem United, a cztery dni później podopieczni Mikela Artety podejmą FC Barcelonę.