Jeszcze wczoraj austriackie media podawały, że Kamil Piątkowski trafi do Leicester City. Dziś ukazała się oficjalna informacja, że 22-latek został wypożyczony do piątej drużyny ligi belgijskiej KAA Gent.

Piątkowski ma grać w belgijskim klubie do czerwca. Jak podaje Red Bull Salzburg w oficjalnym komunikacie, celem wypożyczenia jest zapewnienie Piątkowskiemu więcej czasu gry.

Sprowadzeniem młodego Polaka zainteresowane były również Leicester City i Feyenoord Rotterdam.

Urodzony w Jaśle 22 letni obrońca trafił do ligi austriackiej z Rakowa Częstochowa w lipcu 2021 roku za 5 milionów euro. W ciągu 1,5 roku rozegrał w drużynie z Salzburga jedynie 20 spotkań, gdyż sporo czasu stracił przez kontuzje.

Utalentowany stoper trzy razy wystąpił w reprezentacji Polski. Piątkowski to wychowanek UKS 6 Jasło. Kolejno trenował w grupach juniorskich Karpat Krosno i Zagłębia Lubin. W Ekstraklasie zadebiutował pod okiem Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa.

Gent jest na piątym miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 34 punktów po 20 rozegranych spotkaniach. W przeszłości zawodnikami tego klubu byli Jacek Kazimierski i Marcin Żewłakow.