FKS Stal Mielec poinformowała o podpisaniu kontraktu z nowym zawodnikiem. W biało-niebieskich barwach ponownie zagra Japończyk Koki Hinokio. Na Solskiego 1 trafił na zasadzie transferu definitywnego z Zagłębia Lubin.

21-letni pomocnik w rundzie jesiennej w barwach Zagłębia Lubin wystąpił w ośmiu spotkaniach PKO Ekstraklasy.

Filigranowy zawodnik to ulubieniec trenera Adama Majewskiego, który stawiał na niego w czasach prowadzenia Stomilu Olsztyn. W sierpniu 2021 roku trafił do Mielca na wypożyczenie z Zagłębia Lubin.

Zagrał w czternastu spotkaniach ligowych i jednym pucharowym. Strzelił bramkę i zanotował asystę. Wykazał się dobrą techniką i niezwykłą wydolnością. Po pół roku klub z Dolnego Śląska skrócił jednak jego wypożyczenie.

Stal Mielec nie poinformowała o kwocie transferu. Portal Transfermarkt wycenia go na 300 tysięcy euro.

– Życząc Kokiemu powodzenia i szczęścia w przyszłej karierze, muszę powiedzieć, że na dobrą sprawę po powrocie z wypożyczenia do Stali Mielec, Koki nie zaistniał w naszym zespole. Jest to jednak świetny chłopak, fantastyczny charakter, a praca z nim była czystą przyjemnością. Życzę mu wszystkiego dobrego i żeby ta ścieżka, którą podąża, sprawiła, że się rozwinie jako zawodnik. Zapamiętamy go jako znakomitego człowieka – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj