W meczu 33. kolejki Fortuna I ligi ŁKS Łódź zremisował na wyjeździe 1-1 z Arką Gdynia i na kolejkę przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do PKO Ekstraklasy. Klub z Łodzi ma obecnie sześć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Wisłą Kraków.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 13. minucie za sprawą Przemysława Stolca.

W 21. minucie mogło być 2:0, gdyż sędzia Karol Arys podyktował dla drużyny z Pomorza rzut karny. Strzał Huberta Adamczyka z „jedenastego metra” obronił jednak Aleksander Bobek.

ŁKS doprowadził do wyrównania w 84. minucie. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Kowalczyk.

Arka: 22. Daniel Kajzer – 29. Michał Marcjanik, 13. Ołeksandr Azaćkyj, 32. Przemysław Stolc – 37. Mateusz Stępień, 6. Sebastian Milewski (89, 28. Wojciech Zieliński), 55. Janusz Gol, 21. Kacper Skóra (81, 77. Mateusz Żebrowski), 11. Hubert Adamczyk (23, 9. Omran Haydary), 94. Dawid Gojny – 68. Karol Czubak.

ŁKS: 1. Aleksander Bobek – 8. Kamil Dankowski, 4. Nacho Monsalve, 88. Adam Marciniak, 3. Artemijus Tutyškinas (79, 18. Kelechukwu Ibe-Torti) – 20. Pirulo (89, 5. Maciej Dąbrowski), 14. Michał Mokrzycki, 7. Mateusz Kowalczyk (89, 6. Władysław Ochronczuk), 19. Michał Trąbka, 23. Maciej Śliwa (61, 26. Bartosz Szeliga) – 37. Piotr Janczukowicz (79, 21. Stipe Jurić).

żółta kartka: Pirulo.

widzów: 7555.

Trener ŁKS-u Kazimierz Moskal powiedział: Nie ma co podsumowywać meczu. Ważny jest awans. Chcę podziękować wszystkim zawodnikom. Mieliśmy trudne momenty, dzielnie to znieśli i zasłużyli na ten sukces.