21-letni pomocnik Śląska Wrocław Mateusz Praszelik został wypożyczony na rok do występującego we włoskiej Serie A Hellas Verona FC z opcją wykupu i obowiązkiem wykupu w przypadku spełnienia określonych warunków.

Praszelik został piłkarzem WKS-u latem 2020 roku. Zadebiutował 16 sierpnia i już w swoim pierwszym spotkaniu zanotował asystę. Z wrocławskim klubem zajął czwarte miejsce na koniec sezonu 2020/21 i wystąpił w eliminacjach UEFA Conference League. W sumie rozegrał dla Śląska 47 meczów, strzelając pięć goli oraz zaliczając dziesięć asyst. Urodzony 26 września 2000 roku zawodnik przed transferem do Śląska występował w barwach Legii Warszawa. Ma za sobą również grę w młodzieżowej reprezentacji Polski. Po przybyciu do Wrocławia szybko wywalczył sobie miejsce w składzie – zarówno drużyny prowadzonej przez Vitezslava Lavickę, jak i Jacka Magierę. W swoim pierwszym sezonie gry dla WKS-u był najlepszym asystentem zespołu, a podczas tegorocznych rozgrywek trzecim najlepszym strzelcem (za Erikiem Exposito i Robertem Pichem).

Nowy klub Mateusza- Hellas Werona ma za sobą udaną pierwszą część sezonu i plasuje się obecnie na 9. miejscu w tabeli Serie A, ze stratą zaledwie pięciu punktów do miejsca premiowanego grą w europejskich pucharach. Praszelik został wypożyczony do włoskiego klubu z obowiązkiem wykupu. Śląsk Wrocław zagwarantował sobie również procent od ewentualnego kolejnego transferu tego zawodnika.

W obecnym sezonie PKO Ekstraklasy Praszelik rozegrał 15 spotkań i zdobył cztery bramki.

Hellas Verona FC jest na dziewiątym miejscu w tabeli z dorobkiem 33 punktów po 23 meczach. Piłkarzem tego klubu jest Paweł Dawidowicz.