Mateusz Żukowski został nowym zawodnikiem Glasgow Rangers FC. 20-letni obrońca związał się z klubem kontraktem do 21 maja 2025 roku.

Mateusz Żukowski trafi do Szkocji na zasadzie transferu definitywnego. Młody zawodnik w sobotę udał się do Glasgow, gdzie pozytywnie przeszedł testy medyczne i wczoraj podpisał umowę. Strony nie podają wysokości transferu, ale to było ostatnie okienko, w którym zespół z Gdańska mógł zarobić na Żukowskim, gdyż w czerwcu kończył się jego kontrakt.

Żukowski jest wychowankiem Pogoni Lębork. W 2015 roku trafił do Akademii Lechii Gdańsk, gdzie rozwinął swoje skrzydła. Dwa lata później zadebiutował w Ekstraklasie w meczu z Sandecją Nowy Sącz. Swoją pierwszą bramkę strzelił w rundzie jesiennej sezonu 2021/2022 w meczu przeciwko Cracovii. W tegorocznej kampanii Mateusz rozegrał 18 spotkań, okraszonych dwiema bramkami oraz asystą.

Zespół Glasgow Rangers FC po 23 kolejkach w Scottish Premiership z bilansem 17 zwycięstw, 5 remisów i 1 porażki zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Trenerem Glasgow Rangers jest Holender Giovanni van Bronckhorst, który w listopadzie zastąpił na tym stanowisku Stevena Gerarda.

Dyrektor sportowy szkockiego klubu Ross Wilson widzi duży potencjał polskiego zawodnika i cechy, które mogą mu pozwolić odnaleźć się w legendarnym szkockim klubie.