Podczas zaległego spotkania Premier League pomiędzy Evertonem, a Newcastle doszło do nietypowego zdarzenia. Jeden z widzów wtargnął na murawę i przywiązał się do słupka trytytką.

W czwartkowy wieczór rozgrywany był zaległy mecz 20. kolejki Premier League pomiędzy Evertonem, a Newcastle. Na początku drugiej połowy mecz został przerwany gdyż doszło do kuriozalnego zdarzenia. Na boisko wtargnął mężczyzna, który przypiął się do słupka jednej z bramek opaską zaciskową, którą zacieśnił wokół szyi. Mecz został przerwany, a rozcinanie wiązania sprawiło porządkowym duże problemy i trwało kilka minut. Gdy udało się go uwolnić, położył się na murawie, by przedłużyć swój manifest. Sytuacja ta wywołała zdenerwowanie widzów. Na murawie pojawił się kibic, który próbował postawić na nogi intruza. Obu poza boisko wyprowadziła służba porządkowa.

ostał on aresztowany za zakłócenie porządku i niemalże na pewno czeka go dożywotni zakaz stadionowy.

Jak się okazało mecz zakłócił lewicowy aktywista klimatyczny. Wtargnął on na murawę w koszulce z napisem „Just Stop Oil”. Chciał tym zachęcić do zaprzestania korzystania z ropy naftowej ze względów klimatycznych. Po meczu aktywistą okazał się 21-letni Louis. Sam się ujawnił, po tym jak zabrał głos za pośrednictwem oficjalnego konta kampanii „Just Stop Oil” na Twitterze.

Mamy 2022 rok i czas spojrzeć w przyszłość i zachować się tak, by zapobiec katastrofie. Raporty mówią, że to, co się wydarzy w przyszłości, będzie tragiczne dla naszej planety, a rząd twierdzi, że nie ma sensu się martwić i każde płacić składki emerytalne. My jednak mamy wybór i musimy zrobić wszystko, by każdy dowiedział się o tym, iż nasz klimat będzie miał się tylko gorzej, jeśli czegoś z tym nie zrobimy. Ropa naftowa zniszczy przyszłość naszych dzieci, a nasz rząd jeszcze nas zdradza i finansuje nowy projekt na Morzu Północnym” – napisał działacz organizacji. Inni aktywiści klimatyczni z Extinction Rebellion planują blokadę rafinerii naftowych.

Everton zwyciężył 1:0 po bramce z 99. minuty Alexa Iwobiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj