Raków Częstochowa na trzy kolejki przed końcem rozgrywek PKO Ekstraklasy zapewnił sobie wczoraj Mistrzostwo Polski. Piłkarze fetowali tytuł będąc w trasie z Kielc. Po powrocie do Częstochowy świętowali razem z kibicami. Oprócz okrzyków zwycięstwa pojawiły się również wulgarne hasła pod adresem prezydenta miasta Krzysztofa Matyjaszczyka ze strony napastnika Rakowa Vladislavsa Gutkovskisa.

Stadion Rakowa to największa bolączka klubu. Jeśli Raków awansuje do czwartej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, to nie będzie mógł na nim grać. Jak widać frustracja kibiców przeszła na piłkarzy. Vladislavs Gutkovskis zakrzyknął do megafonu: „Matyjaszczyk, ch** ci w d***!”

Na nagraniu obok widać śmiejącego się z tej sytuacji Tomasa Petraska, który wbił szpileczkę prezydentowi miasta w mediach społecznościowych.

Świętowanie rozpoczęło się w okolicach Olsztyna, gdzie autokar Rakowa zatrzymał się w przydrożnej knajpie. Piłkarzy śledzili dziennikarze Weszło i Kanału Sportowego.

głos na forum drużyny zabrał trener Marek Papszun. – Dzisiaj tak się bawimy, jak graliśmy cały sezon, czyli k**wa na maksa – stwierdził, a później piłkarze rozpoczęli imprezę.

Na fecie w Częstochowie kibice odgryźli się również piłkarzowi Legii- Josue.