Jak informuje francuska gazeta „Le Figaro” selekcjoner Arabii Saudyjskiej Herve Renard odmówił przejęcia reprezentacji Polski. PZPN od początku roku poszukuje nowego trenera. W rozmowie z Super Expressem gotowość objęcia naszej kadry wykazał Henryk Kaspeczak.

Renard ma ważny kontrakt w Arabii Saudyjskiej do 2027 roku. Z informacji francuskich mediów wynika, że 54-letni szkoleniowiec może objąć OGC Nice. Nie ma już tematu jego jako trenera polskiej reprezentacji:

Opinia publiczna domaga się zagranicznego trenera. Jednak kilka lat wstecz wielu kibiców i ekspertów uznawało, że jeśli jakiś polski trener ma prowadzić polską reprezentację to powinien to być Henryk Kasperczak. Legendarny piłkarz m.in. Stali Mielec i jeden z filarów kadry Kazimierza Górskiego ma bogatą karierę trenerską (selekcjoner wielu afrykańskich krajów, a także twórca sukcesów Wisły Kraków na początku XXI wieku), jednak w tym roku skończy 77 lat! W wywiadzie dla Super Expressu doświadczony szkoleniowiec przyznał, że czuje się jednak gotowy na takie wyzwanie:

– Jestem dyspozycyjny, znam zadania i specyfikę pracy selekcjonera, ale wszystko jest kwestią rozmów i porozumienia się dla dobra polskiej piłki, bo temat jest ważny. (…) Głowa wciąż dobrze pracuje i jestem cały czas ambitny. Dziękuję, że są ludzie, którzy myślą o mnie, ale nie do nich będą należały decyzja ani rozwinięcie tego tematu, lecz od prezesa PZPN. Gdyby miał taki pomysł, to mógłby zadzwonić, ale widocznie ma swoich kandydatów. Ja nie chcę się narzucać nikomu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj