Źr. Screen Łączy nas Piłka

Jak na swojej stronie internetowej informuje Polski Związek Piłki Nożnej: „Z dniem 13 września 2023 roku trener Fernando Santos przestał pełnić obowiązki selekcjonera reprezentacji Polski„.

Prezes PZPN Cezary Kulesza podziękował za pracę z polską drużyną narodową i życzył trenerowi powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach. Dodał, że obecnie wybór nowego trenera jest dla zarządu PZPN „kwestią priorytetową”. Zarząd ma zebrać się 20 września, prawdopodobnie jest to termin ogłoszenia nowego selekcjonera.

Fernando Santos w krótkim oświadczeniu podziękował za miniony czas– „Chociaż kończymy naszą współpracę, jestem wdzięczny za to, że prowadziłem polską reprezentację i życzę wszystkiego najlepszego Polsce i jej mieszkańcom, którzy tak dobrze mnie przyjęli, kiedy tu mieszkałem„. 

W przestrzeni medialnej od niedzieli pojawiały się głosy z bliskiego otoczenia Cezarego Kuleszy, że decyzja co do przyszłości Santosa może być tylko jedna. Spotkanie we wtorek i środę miało na celu jedynie wypracowanie kompromisu co do warunków pożegnania Portugalczyka. Trenerowi trzeba oddać, że zgodził się rozwiązać kontrakt za porozumieniem stron. Miał może świadomość, że i tak z punktu widzenia PZPN jego praca, zaangażowanie, a przede wszystkim zdobycz punktowa w eliminacjach, i tak były już mocno przepłacone.